Pasternack PE3MSA00458-48
- Part No.:
- PE3MSA00458-48
- Manufacturer:
- Pasternack
- Category:
- Coaxial Cables (RF)
- Package:
- Datasheet:
PE3MSA00458-48.pdf
- Description:
- COAX CBL TRS TO CABLE
PE3MSA00458-48 Specifications
- Product attributes
- Attribute value
- Manufacturer:
- Pasternack
- Series:
- Packaging:
- Retail Package
- Product Status:
- Active
- Style:
- TRS to Cable
- 1st Connector:
- TRS Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature:
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- 2nd Contact Gender:
- 2nd Connector Mounting Type:
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 78 Ohms
- Connector Impedance:
- Overall Impedance:
- 78 Ohms
- Frequency - Max:
- 10 MHz
- Color:
- Blue
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 200°C