Pasternack PE3W00242/HS-72
- Part No.:
- PE3W00242/HS-72
- Datasheet:
PE3W00242/HS-72.pdf
- Description:
- COAX CBL TNC TO TNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:255
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W00242/HS-72 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- LMR 200
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz