Pasternack PE3W00288-12
Part No.:
PE3W00288-12
Datasheet:
AetrixPE3W00288-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3W00288-12 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-59
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz