Pasternack PE3W00288-24
Part No.:
PE3W00288-24
Datasheet:
AetrixPE3W00288-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3W00288-24 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-59
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz