Pasternack PE3W00305-24
Part No.:
PE3W00305-24
Datasheet:
AetrixPE3W00305-24.pdf
Description:
COAX CBL SHV TO SHV
Comments
PE3W00305-24 Specifications
Style:
SHV to SHV
1st Connector:
SHV Plug
2nd Connector:
SHV Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-303
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz