Pasternack PE3W00447-50CM
Part No.:
PE3W00447-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W00447-50CM.pdf
Description:
N Male Right Angle to BNC Male R
Shipping
Inventory:370
Comments
PE3W00447-50CM Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz