Pasternack PE3W00473-36
- Part No.:
- PE3W00473-36
- Datasheet:
PE3W00473-36.pdf
- Description:
- SMA Male to TNC Female Bulkhead
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:567
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W00473-36 Specifications
- Style:
- SMA to TNC
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms