Pasternack PE3W00718/HS-24
- Part No.:
- PE3W00718/HS-24
- Datasheet:
PE3W00718/HS-24.pdf
- Description:
- MCX Plug Right Angle to SMB Plug
PE3W00718/HS-24 Specifications
- Style:
- MCX to SMB
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMB Plug, Right Angle
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms