Pasternack PE3W00906/HS-36
Part No.:
PE3W00906/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W00906/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMA
Comments
PE3W00906/HS-36 Specifications
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
RP-SMA Plug
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C