Pasternack PE3W00934-24
Part No.:
PE3W00934-24
Datasheet:
AetrixPE3W00934-24.pdf
Description:
SMA Female Bulkhead to MMCX Plug
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3W00934-24 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz