Pasternack PE3W00934-36
Part No.:
PE3W00934-36
Datasheet:
AetrixPE3W00934-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3W00934-36 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz