Pasternack PE3W00934/HS-24
Part No.:
PE3W00934/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W00934/HS-24.pdf
Description:
MMCX Plug Right Angle to SMA Fem
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3W00934/HS-24 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz