Pasternack PE3W01018/HS-24
Part No.:
PE3W01018/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W01018/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMB TO N-TYPE
Comments
PE3W01018/HS-24 Specifications
Style:
SMB to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C