Pasternack PE3W01018/HS-36
Part No.:
PE3W01018/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W01018/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL SMB TO N-TYPE
Comments
PE3W01018/HS-36 Specifications
Style:
SMB to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C