Pasternack PE3W01018/HS-50CM
Part No.:
PE3W01018/HS-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W01018/HS-50CM.pdf
Description:
N Female Bulkhead to SMB Plug Ri
Comments
PE3W01018/HS-50CM Specifications
Style:
SMB to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
PE-C100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C