Pasternack PE3W01224-12
Part No.:
PE3W01224-12
Datasheet:
AetrixPE3W01224-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3W01224-12 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C