Pasternack PE3W01337-12
Part No.:
PE3W01337-12
Datasheet:
AetrixPE3W01337-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3W01337-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-214
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C