Pasternack PE3W01472-12
Part No.:
PE3W01472-12
Datasheet:
AetrixPE3W01472-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:272
Comments
PE3W01472-12 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz