Pasternack PE3W01626/HS-60
- Part No.:
- PE3W01626/HS-60
- Datasheet:
PE3W01626/HS-60.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO N-TYPE
PE3W01626/HS-60 Specifications
- Style:
- SMA to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C