Pasternack PE3W01727-72
- Part No.:
- PE3W01727-72
- Datasheet:
PE3W01727-72.pdf
- Description:
- COAX CBL SMB MINI TO MCX
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:279
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W01727-72 Specifications
- Style:
- SMB Mini to MCX
- 1st Connector:
- MCX Plug
- 2nd Connector:
- SMB Mini Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-179
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 75 Ohms
- Overall Impedance:
- 75 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 155°C