Pasternack PE3W01739-36
Part No.:
PE3W01739-36
Datasheet:
AetrixPE3W01739-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Comments
PE3W01739-36 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz