Pasternack PE3W01939/HS-12
Part No.:
PE3W01939/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W01939/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO RP-TNC
Shipping
Inventory:672
Comments
PE3W01939/HS-12 Specifications
Style:
RP-TNC to RP-TNC
1st Connector:
RP-TNC Jack
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
RP-TNC Plug
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C