Pasternack PE3W01998-36
- Part No.:
- PE3W01998-36
- Datasheet:
PE3W01998-36.pdf
- Description:
- N Male to BNC Male Low Loss Cabl
PE3W01998-36 Specifications
- Style:
- BNC to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- BNC Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- LMR 400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms