Pasternack PE3W02219LF/HS-24
Part No.:
PE3W02219LF/HS-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
N Male to TNC Male Right Angle C
Comments
PE3W02219LF/HS-24 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz