Pasternack PE3W02297-12
Part No.:
PE3W02297-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W02297-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:998
Comments
PE3W02297-12 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz