Pasternack PE3W02390-50CM
Part No.:
PE3W02390-50CM
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W02390-50CM.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE
Comments
PE3W02390-50CM Specifications
Style:
RP-SMA to N-Type
1st Connector:
RP-SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz