Pasternack PE3W02587/HS-24
Part No.:
PE3W02587/HS-24
Description:
N Male to TNC Male Cable 24 Inch
Comments
PE3W02587/HS-24 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz