Pasternack PE3W02640-18
Part No.:
PE3W02640-18
Datasheet:
AetrixPE3W02640-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:343
Comments
PE3W02640-18 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz