Pasternack PE3W02705-36
Part No.:
PE3W02705-36
Datasheet:
AetrixPE3W02705-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:185
Comments
PE3W02705-36 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
PE-P195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C