Pasternack PE3W02753/HS-50CM
Part No.:
PE3W02753/HS-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W02753/HS-50CM.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:114
Comments
PE3W02753/HS-50CM Specifications
Style:
RP-TNC to N-Type
1st Connector:
RP-TNC Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz