Pasternack PE3W02839-12
Part No.:
PE3W02839-12
Datasheet:
AetrixPE3W02839-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA
Comments
PE3W02839-12 Specifications
Style:
RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
RP-SMA Jack
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C