Pasternack PE3W02882-48
Part No.:
PE3W02882-48
Datasheet:
AetrixPE3W02882-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Comments
PE3W02882-48 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz