Pasternack PE3W02994-60
Part No.:
PE3W02994-60
Datasheet:
AetrixPE3W02994-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3W02994-60 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz