Pasternack PE3W03293LF-48
- Part No.:
- PE3W03293LF-48
- Description:
- SMA Male to N Male Cable 48 Inch
PE3W03293LF-48 Specifications
- Style:
- SMA to N-Type
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 8 GHz