Pasternack PE3W03310-24
Part No.:
PE3W03310-24
Datasheet:
AetrixPE3W03310-24.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO TNC
Shipping
Inventory:171
Comments
PE3W03310-24 Specifications
Style:
MCX to TNC
1st Connector:
MCX Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz