Pasternack PE3W03377-12
Part No.:
PE3W03377-12
Datasheet:
AetrixPE3W03377-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:150
Comments
PE3W03377-12 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms