Pasternack PE3W03503-24
Part No.:
PE3W03503-24
Description:
SHV Plug to SHV Plug Cable 24 In
Shipping
Inventory:264
Comments
PE3W03503-24 Specifications
Style:
SHV to SHV
1st Connector:
SHV Plug
2nd Connector:
SHV Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz