Pasternack PE3W03664/HS-36
Part No.:
PE3W03664/HS-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W03664/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Comments
PE3W03664/HS-36 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C