Pasternack PE3W03818-36
Part No.:
PE3W03818-36
Datasheet:
AetrixPE3W03818-36.pdf
Description:
Rounded Body SMP Female Right An
Shipping
Inventory:187
Comments
PE3W03818-36 Specifications
Style:
SMP to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Silver
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C