Pasternack PE3W03859-36
Part No.:
PE3W03859-36
Datasheet:
AetrixPE3W03859-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Comments
PE3W03859-36 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz