Pasternack PE3W03860/HS-12
Part No.:
PE3W03860/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W03860/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Shipping
Inventory:857
Comments
PE3W03860/HS-12 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C