Pasternack PE3W03971/HS-12
Part No.:
PE3W03971/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W03971/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMB
Shipping
Inventory:101
Comments
PE3W03971/HS-12 Specifications
Style:
SMA to SSMB
1st Connector:
SSMB Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz