Pasternack PE3W04051-48
- Part No.:
- PE3W04051-48
- Datasheet:
PE3W04051-48.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO SHV
PE3W04051-48 Specifications
- Style:
- N-Type to SHV
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- SHV Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-223
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 300 MHz