Pasternack PE3W04086-12
Part No.:
PE3W04086-12
Datasheet:
AetrixPE3W04086-12.pdf
Description:
COAX CBL MMBX TO TNC
Shipping
Inventory:121
Comments
PE3W04086-12 Specifications
Style:
MMBX to TNC
1st Connector:
MMBX Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz