Pasternack PE3W04293-24
Part No.:
PE3W04293-24
Datasheet:
AetrixPE3W04293-24.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO TNC
Shipping
Inventory:171
Comments
PE3W04293-24 Specifications
Style:
MMCX to TNC
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz