Pasternack PE3W04454-18
Part No.:
PE3W04454-18
Datasheet:
AetrixPE3W04454-18.pdf
Description:
SMA Female Bulkhead to SMA Male
Comments
PE3W04454-18 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C