Pasternack PE3W05023/PH90-12
Part No.:
PE3W05023/PH90-12
Datasheet:
AetrixPE3W05023/PH90-12.pdf
Description:
MMCX Plug Right Angle to SMA Mal
Comments
PE3W05023/PH90-12 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C