Pasternack PE3W05213-36
Part No.:
PE3W05213-36
Datasheet:
AetrixPE3W05213-36.pdf
Description:
TNC Male to TNC Female Bulkhead
Comments
PE3W05213-36 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C