Pasternack PE3W05274/HS-36
Part No.:
PE3W05274/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W05274/HS-36.pdf
Description:
Push-On SMP Female Right Angle t
Comments
PE3W05274/HS-36 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz