Pasternack PE3W05274LF/HS-48
- Part No.:
- PE3W05274LF/HS-48
- Datasheet:
PE3W05274LF/HS-48.pdf
- Description:
- SMA Male to Push-On SMP Female R
PE3W05274LF/HS-48 Specifications
- Style:
- SMA to SMP
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- SMP Jack, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz